Chevennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chevennes
Komunë
noform
Pamje nga Chevennes
Stema_figura
Vendndodhja
Chevennes is located in Franca
Chevennes
Chevennes
49°48′55″V 3°43′57″L / 49.815277777778°V 3.7325°L / 49.815277777778; 3.7325Koordinatat: 49°48′55″V 3°43′57″L / 49.815277777778°V 3.7325°L / 49.815277777778; 3.7325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.06 km2
Popullsia 140 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02182


Chevennes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chevennes ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 6.06 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chevennes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale