Chevregny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chevregny
Komunë
noform
Pamje nga Chevregny
Vendndodhja
Chevregny is located in Franca
Chevregny
Chevregny
49°28′22″V 3°35′29″L / 49.472777777778°V 3.5913888888889°L / 49.472777777778; 3.5913888888889Koordinatat: 49°28′22″V 3°35′29″L / 49.472777777778°V 3.5913888888889°L / 49.472777777778; 3.5913888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.85 km2
Popullsia 196 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02183


Chevregny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chevregny ka një popullsi prej 196 banorë dhe sipërfaqe 8.85 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chevregny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale