Chevresis-Monceau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chevresis-Monceau
Komunë
noform
Pamje nga Chevresis-Monceau
Vendndodhja
Chevresis-Monceau is located in Franca
Chevresis-Monceau
Chevresis-Monceau
49°45′14″V 3°34′18″L / 49.753888888889°V 3.5716666666667°L / 49.753888888889; 3.5716666666667Koordinatat: 49°45′14″V 3°34′18″L / 49.753888888889°V 3.5716666666667°L / 49.753888888889; 3.5716666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.85 km2
Popullsia 368 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02184


Chevresis-Monceau është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chevresis-Monceau ka një popullsi prej 368 banorë dhe sipërfaqe 16.85 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]