Chevrières, Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chevrières
Komunë
noform
Pamje nga Chevrières
Stema_figura
Vendndodhja
Chevrières is located in Franca
Chevrières
Chevrières
49°20′44″V 2°41′00″L / 49.3455555556°V 2.68333333333°L / 49.3455555556; 2.68333333333Koordinatat: 49°20′44″V 2°41′00″L / 49.3455555556°V 2.68333333333°L / 49.3455555556; 2.68333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Compiègne
Kantoni Estrées-Saint-Denis
Ndërbashkësia CC de la Plaine d'Estrées
Kryetari Hervé Cosme
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.4 km2
Lartësia 29 - 82 m (m.n.d.)
Popullsia 1965 banorë
Dendësia 158 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60710
INSEE 60149


Chevrières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Oiserajonit Hauts-de-France. Barisis ka një popullsi prej 1965 banorë dhe sipërfaqe 12.4 km², me një dendësi prej 158 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chevrières (Oise) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale