Chierry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chierry
Komunë
noform
Pamje nga Chierry
Vendndodhja
Chierry is located in Franca
Chierry
Chierry
49°02′20″V 3°25′46″L / 49.038888888889°V 3.4294444444444°L / 49.038888888889; 3.4294444444444Koordinatat: 49°02′20″V 3°25′46″L / 49.038888888889°V 3.4294444444444°L / 49.038888888889; 3.4294444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.82 km2
Popullsia 1049 banorë
Dendësia 372 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02187


Chierry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chierry ka një popullsi prej 1049 banorë dhe sipërfaqe 2.82 km², me një dendësi prej 372 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chierry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale