Chigny, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chigny
Komunë
noform
Pamje nga Chigny
Vendndodhja
Chigny is located in Franca
Chigny
Chigny
49°55′00″V 3°46′00″L / 49.916667°V 3.766667°L / 49.916667; 3.766667Koordinatat: 49°55′00″V 3°46′00″L / 49.916667°V 3.766667°L / 49.916667; 3.766667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.47 km2
Popullsia 140 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02188


Chigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chigny ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 10.47 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chigny (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale