Chivres-Val

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chivres-Val
Komunë
noform
Pamje nga Chivres-Val
Vendndodhja
Chivres-Val is located in Franca
Chivres-Val
Chivres-Val
49°23′43″V 3°26′07″L / 49.395277777778°V 3.4352777777778°L / 49.395277777778; 3.4352777777778Koordinatat: 49°23′43″V 3°26′07″L / 49.395277777778°V 3.4352777777778°L / 49.395277777778; 3.4352777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.54 km2
Popullsia 583 banorë
Dendësia 105 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02190


Chivres-Val është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chivres-Val ka një popullsi prej 583 banorë dhe sipërfaqe 5.54 km², me një dendësi prej 105 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chivres-Val – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale