Chivres-en-Laonnois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chivres-en-Laonnois
Komunë
noform
Pamje nga Chivres-en-Laonnois
Vendndodhja
Chivres-en-Laonnois is located in Franca
Chivres-en-Laonnois
Chivres-en-Laonnois
49°37′59″V 3°50′33″L / 49.633055555556°V 3.8425°L / 49.633055555556; 3.8425Koordinatat: 49°37′59″V 3°50′33″L / 49.633055555556°V 3.8425°L / 49.633055555556; 3.8425
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.56 km2
Popullsia 381 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02350
INSEE 02189


Chivres-en-Laonnois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chivres-en-Laonnois ka një popullsi prej 381 banorë dhe sipërfaqe 13.56 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chivres-en-Laonnois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale