Chivy-lès-Étouvelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chivy-lès-Étouvelles
Komunë
noform
Pamje nga Chivy-lès-Étouvelles
Vendndodhja
Chivy-lès-Étouvelles is located in Franca
Chivy-lès-Étouvelles
Chivy-lès-Étouvelles
49°31′40″V 3°35′05″L / 49.527777777778°V 3.5847222222222°L / 49.527777777778; 3.5847222222222Koordinatat: 49°31′40″V 3°35′05″L / 49.527777777778°V 3.5847222222222°L / 49.527777777778; 3.5847222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.54 km2
Popullsia 496 banorë
Dendësia 140 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02191


Chivy-lès-Étouvelles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chivy-lès-Étouvelles ka një popullsi prej 496 banorë dhe sipërfaqe 3.54 km², me një dendësi prej 140 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chivy-lès-Étouvelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale