Chouy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chouy
Komunë
noform
Pamje nga Chouy
Vendndodhja
Chouy is located in Franca
Chouy
Chouy
49°12′21″V 3°14′53″L / 49.205833333333°V 3.2480555555556°L / 49.205833333333; 3.2480555555556Koordinatat: 49°12′21″V 3°14′53″L / 49.205833333333°V 3.2480555555556°L / 49.205833333333; 3.2480555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.03 km2
Popullsia 385 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02192


Chouy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chouy ka një popullsi prej 385 banorë dhe sipërfaqe 20.03 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chouy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale