Jump to content

Chuck Lorre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
ChuckLorreHWOFSept2011.jpg
Lorre në shtator 2011

Chuck Lorre ( /lɒri/;[1] Charles Michael Levine; lindi më 18 tetor, 1952)[2] është një shkrimtar, drejtor, producent, kompozitor, dhe menaxher i produksioni i televizionit amerikan. Ai ka krijuar disa sitcom të suksesshme siç janë Grace Under Fire, Cybill, Dharma & Greg, Two and a Half Men, The Big Bang Theory, dhe Mom. Ai gjithashtu ka shërbyer si prodhues ekzekutiv i Roseanne dhe Mike & Molly.

  1. ^ "CHUCK LEVINE PRODUCTIONS, #119". 17 maj 2004. Marrë më 10 mars 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Rice, Lynette (8 dhjetor 2006). "It Hurts to Laugh". Entertainment Weekly. Arkivuar nga origjinali më 23 prill 2012. Marrë më 24 mars 2009. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]