Cierges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cierges
Komunë
noform
Pamje nga Cierges
Stema_figura
Vendndodhja
Cierges is located in Franca
Cierges
Cierges
49°10′05″V 3°35′55″L / 49.168055555556°V 3.5986111111111°L / 49.168055555556; 3.5986111111111Koordinatat: 49°10′05″V 3°35′55″L / 49.168055555556°V 3.5986111111111°L / 49.168055555556; 3.5986111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.22 km2
Popullsia 72 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02193
Faqja Zyrtare http://pagesperso-orange.fr/ciergeois/index.html


Cierges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cierges ka një popullsi prej 72 banorë dhe sipërfaqe 8.22 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cierges – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale