Ciganët (Telenovelë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Ciganët)
Jump to navigation Jump to search
Informacione mbi serialin
{{{FOTO}}}
{{{PS}}}
Titulli shqip: Ciganët
Titulli origjinal: Gitanas
Shteti i prodhimit: Meksika & ShBA
Viti i prodhimit:
(Vitet e prodhimit):
2004
Kohëzgjatja e një episode: rreth 45 minuta
Episode: 130
Gjuha origjinale: Spanisht
Intro: David Bustamante - "Ay Gitana Mia"
Studio / Prodhuesi(t): Telemundo
Argos Producciones
Krijuesi(t): Sergio Bravo & Laura Sosa
Zhanri: Telenovel, Dramë, Romancë
Transmetimi i parë në TV:
Interpretojnë

Ciganët është një telenovelë meksikane. Filloi transmetimin me 27 korrik 2004.

Regjisor : Jorge Fons

Shkrimtar : Sergio Bravo, Laura Sosa

Eshtë version i ri i telenovelës "Romané" i vitit 2000 (Kili).

Kenga shoqeruese "Ay gitana mia" këndohet nga David Bustamante, dhe kënga tjetër "Buleria" nga David Bisbal.

Interpretojnë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Manolo Cardona ... Sebastián Domínguez

Ana de la Reguera ... María Salomé

Saúl Lisazo ... Juan Domínguez

Dolores Heredia ... Jovanka