Ciganët (Telenovelë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Informacione mbi serialin
{{{FOTO}}}
{{{PS}}}
Titulli shqip: Ciganët
Titulli origjinal: Gitanas
Shteti i prodhimit: Meksika & ShBA
Viti i prodhimit:
(Vitet e prodhimit):
2004
Kohëzgjatja e një episode: rreth 45 minuta
Episode: 130
Gjuha origjinale: Spanisht
Intro: David Bustamante - "Ay Gitana Mia"
Studio / Prodhuesi(t): Telemundo
Argos Producciones
Krijuesi(t): Sergio Bravo & Laura Sosa
Zhanri: Telenovel, Dramë, Romancë
Transmetimi i parë në TV:
Interpretojnë

Ciganët është një telenovelë meksikane. Filloi transmetimin me 27 korrik 2004.

Regjisor : Jorge Fons

Shkrimtar : Sergio Bravo, Laura Sosa

Eshtë version i ri i telenovelës "Romané" i vitit 2000 (Kili).

Kenga shoqeruese "Ay gitana mia" këndohet nga David Bustamante, dhe kënga tjetër "Buleria" nga David Bisbal.

Interpretojnë[redakto | redakto tekstin burimor]

Ana de la Reguera ... María Salomé

Manolo Cardona ... Sebastián Domínguez

Dolores Heredia ... Jovanka Sanchez

Saúl Lisazo ... Juan Domínguez

Mariana Gajá ... María Sashenka

Karina Mora ... María Magdalena

Carlos Torres Torrija ... Rafael Domínguez

Alejandro Calva ... Lazlo

Erick Elias ... Jonás

Chao ... Branco

Saby Kamalich ... Victoria Lambert Domínguez

Ilean Almaguer ... Camila

Manuel Balbi ... Mirko

Elizabeth Cervantes ... Eréndira

Karina Gidi ... Vinka