Cilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cilly
Komunë
noform
Pamje nga Cilly
Vendndodhja
Cilly is located in Franca
Cilly
Cilly
49°44′17″V 3°49′55″L / 49.738055555556°V 3.8319444444444°L / 49.738055555556; 3.8319444444444Koordinatat: 49°44′17″V 3°49′55″L / 49.738055555556°V 3.8319444444444°L / 49.738055555556; 3.8319444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.3 km2
Popullsia 220 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02194


Cilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cilly ka një popullsi prej 220 banorë dhe sipërfaqe 9.3 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale