Ciry-Salsogne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ciry-Salsogne
Komunë
noform
Pamje nga Ciry-Salsogne
Vendndodhja
Ciry-Salsogne is located in Franca
Ciry-Salsogne
Ciry-Salsogne
49°21′43″V 3°27′43″L / 49.361944444444°V 3.4619444444444°L / 49.361944444444; 3.4619444444444Koordinatat: 49°21′43″V 3°27′43″L / 49.361944444444°V 3.4619444444444°L / 49.361944444444; 3.4619444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.95 km2
Popullsia 897 banorë
Dendësia 100 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02195


Ciry-Salsogne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ciry-Salsogne ka një popullsi prej 897 banorë dhe sipërfaqe 8.95 km², me një dendësi prej 100 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ciry-Salsogne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale