Clairfontaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clairfontaine
Komunë
noform
Pamje nga Clairfontaine
Vendndodhja
Clairfontaine is located in Franca
Clairfontaine
Clairfontaine
49°58′48″V 3°59′07″L / 49.98°V 3.9852777777778°L / 49.98; 3.9852777777778Koordinatat: 49°58′48″V 3°59′07″L / 49.98°V 3.9852777777778°L / 49.98; 3.9852777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.31 km2
Popullsia 558 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02260
INSEE 02197


Clairfontaine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Clairfontaine ka një popullsi prej 558 banorë dhe sipërfaqe 14.31 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Clairfontaine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale