Clastres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clastres
Komunë
noform
Pamje nga Clastres
Stema_figura
Vendndodhja
Clastres is located in Franca
Clastres
Clastres
49°44′44″V 3°13′55″L / 49.745555555556°V 3.2319444444444°L / 49.745555555556; 3.2319444444444Koordinatat: 49°44′44″V 3°13′55″L / 49.745555555556°V 3.2319444444444°L / 49.745555555556; 3.2319444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.24 km2
Popullsia 632 banorë
Dendësia 77 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02440
INSEE 02199


Clastres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Clastres ka një popullsi prej 632 banorë dhe sipërfaqe 8.24 km², me një dendësi prej 77 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Clastres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale