Claudio Biaggio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Claudio Biaggio
Të dhënat personale
Emri i plotë Claudio Biaggio
Data e lindjes (1967-07-02) 2 Korrik, 1967 (50 vjeç)
Vendi i lindjes Santa Rosa, Argjentina
Pozita ne fushë Sulmues
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1986-1988 Belgrano
1989-1990 Peñarol
1990-1992 Danubio
1993-1996 San Lorenzo de Almagro
1996 Girondins Bordeaux
1997-1999 San Lorenzo de Almagro
1999-2001 Colón
2001 Avispa Fukuoka
2002 Deportivo Cuenca
2002 Danubio
2003 Bolívar
Ekipi kombëtar
1995 Argjentina 1 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Claudio Biaggio (lindur më 2 Korrik 1967) është një ish-futbollist argjentinas.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin argjentinas ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja argjentinase
Vite Ndeshje Gola
1995 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]