Clermont-les-Fermes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clermont-les-Fermes
Komunë
noform
Pamje nga Clermont-les-Fermes
Stema_figura
Vendndodhja
Clermont-les-Fermes is located in Franca
Clermont-les-Fermes
Clermont-les-Fermes
49°40′02″V 3°56′18″L / 49.667222222222°V 3.9383333333333°L / 49.667222222222; 3.9383333333333Koordinatat: 49°40′02″V 3°56′18″L / 49.667222222222°V 3.9383333333333°L / 49.667222222222; 3.9383333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.3 km2
Popullsia 123 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02200


Clermont-les-Fermes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Clermont-les-Fermes ka një popullsi prej 123 banorë dhe sipërfaqe 9.3 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Clermont-les-Fermes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale