Codice Aurora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to searchKODI AURORA (origjinal. Codice Aurora) është një film italian me 2 seri me nga 100 minuta i vitit 2008, dhe i transmetuar në Shqipëri në mars 2009 nga Top Channel.

Regjizor: Paolo Bianchini

Skenarist: Giancarlo De Cataldo

Gianni Mastrangelo


AKTORET[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Giampaolo Morelli ... Renzo

Simona Cavallari ... Margherita

Simone Gandolfo ... Massimo

Ivano Marescotti ... Sarace

Ivan Franek ... Yuri Petrovic

Alisa Bystrova ... Aurora

Romuald Andrzej Klos

Luca Martella ... Terrorista