Coincy, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coincy
Komunë
noform
Pamje nga Coincy
Stema_figura
Vendndodhja
Coincy is located in Franca
Coincy
Coincy
49°09′40″V 3°25′18″L / 49.161111111111°V 3.4216666666667°L / 49.161111111111; 3.4216666666667Koordinatat: 49°09′40″V 3°25′18″L / 49.161111111111°V 3.4216666666667°L / 49.161111111111; 3.4216666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.24 km2
Popullsia 1316 banorë
Dendësia 76 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02203
Faqja Zyrtare http://www.coincy.net


Coincy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Coincy ka një popullsi prej 1316 banorë dhe sipërfaqe 17.24 km², me një dendësi prej 76 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coincy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale