Colligis-Crandelain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colligis-Crandelain
Komunë
noform
Pamje nga Colligis-Crandelain
Vendndodhja
Colligis-Crandelain is located in Franca
Colligis-Crandelain
Colligis-Crandelain
49°28′33″V 3°38′25″L / 49.475833333333°V 3.6402777777778°L / 49.475833333333; 3.6402777777778Koordinatat: 49°28′33″V 3°38′25″L / 49.475833333333°V 3.6402777777778°L / 49.475833333333; 3.6402777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.53 km2
Popullsia 201 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02205


Colligis-Crandelain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Colligis-Crandelain ka një popullsi prej 201 banorë dhe sipërfaqe 6.53 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Colligis-Crandelain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale