Colmier-le-Haut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colmier-le-Haut
Komunë
noform
Pamje nga Colmier-le-Haut
Vendndodhja
Colmier-le-Haut is located in Franca
Colmier-le-Haut
Colmier-le-Haut
47°46′54″V 4°58′00″L / 47.7817°V 4.9667°L / 47.7817; 4.9667Koordinatat: 47°46′54″V 4°58′00″L / 47.7817°V 4.9667°L / 47.7817; 4.9667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haute-Marne
Kantoni Villegusien-le-Lac
Kryetari André Labrunie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.35 km2
Lartësia 420 m (m.n.d.)
Popullsia 53 banorë
Dendësia 2,3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52160
INSEE 52138


Colmier-le-Haut është komunëdepartamentin Haute-Marne në verilindje të Francës.