Colonfay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colonfay
Komunë
noform
Pamje nga Colonfay
Vendndodhja
Colonfay is located in Franca
Colonfay
Colonfay
49°51′29″V 3°42′46″L / 49.858055555556°V 3.7127777777778°L / 49.858055555556; 3.7127777777778Koordinatat: 49°51′29″V 3°42′46″L / 49.858055555556°V 3.7127777777778°L / 49.858055555556; 3.7127777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.29 km2
Popullsia 82 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02206


Colonfay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Colonfay ka një popullsi prej 82 banorë dhe sipërfaqe 3.29 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Colonfay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale