Commenchon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Commenchon
Komunë
noform
Pamje nga Commenchon
Vendndodhja
Commenchon is located in Franca
Commenchon
Commenchon
49°38′25″V 3°09′29″L / 49.640277777778°V 3.1580555555556°L / 49.640277777778; 3.1580555555556Koordinatat: 49°38′25″V 3°09′29″L / 49.640277777778°V 3.1580555555556°L / 49.640277777778; 3.1580555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.33 km2
Popullsia 208 banorë
Dendësia 62 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02207


Commenchon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Commenchon ka një popullsi prej 208 banorë dhe sipërfaqe 3.33 km², me një dendësi prej 62 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Commenchon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale