Concevreux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Concevreux
Komunë
noform
Pamje nga Concevreux
Vendndodhja
Concevreux is located in Franca
Concevreux
Concevreux
49°22′36″V 3°47′21″L / 49.376666666667°V 3.7891666666667°L / 49.376666666667; 3.7891666666667Koordinatat: 49°22′36″V 3°47′21″L / 49.376666666667°V 3.7891666666667°L / 49.376666666667; 3.7891666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.51 km2
Popullsia 273 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02208


Concevreux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Concevreux ka një popullsi prej 273 banorë dhe sipërfaqe 12.51 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Concevreux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale