Condé-en-Brie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Condé-en-Brie
Komunë
noform
Pamje nga Condé-en-Brie
Stema_figura
Vendndodhja
Condé-en-Brie is located in Franca
Condé-en-Brie
Condé-en-Brie
49°00′15″V 3°33′41″L / 49.004166666667°V 3.5613888888889°L / 49.004166666667; 3.5613888888889Koordinatat: 49°00′15″V 3°33′41″L / 49.004166666667°V 3.5613888888889°L / 49.004166666667; 3.5613888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.56 km2
Popullsia 650 banorë
Dendësia 143 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02330
INSEE 02209


Condé-en-Brie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Condé-en-Brie ka një popullsi prej 650 banorë dhe sipërfaqe 4.56 km², me një dendësi prej 143 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Condé-en-Brie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale