Condé-sur-Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Condé-sur-Aisne
Komunë
noform
Pamje nga Condé-sur-Aisne
Vendndodhja
Condé-sur-Aisne is located in Franca
Condé-sur-Aisne
Condé-sur-Aisne
49°23′54″V 3°28′08″L / 49.398333333333°V 3.4688888888889°L / 49.398333333333; 3.4688888888889Koordinatat: 49°23′54″V 3°28′08″L / 49.398333333333°V 3.4688888888889°L / 49.398333333333; 3.4688888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.73 km2
Popullsia 386 banorë
Dendësia 103 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02370
INSEE 02210


Condé-sur-Aisne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Condé-sur-Aisne ka një popullsi prej 386 banorë dhe sipërfaqe 3.73 km², me një dendësi prej 103 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Condé-sur-Aisne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale