Condé-sur-Suippe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Condé-sur-Suippe
Komunë
noform
Pamje nga Condé-sur-Suippe
Vendndodhja
Condé-sur-Suippe is located in Franca
Condé-sur-Suippe
Condé-sur-Suippe
49°25′V 3°57′L / 49.42°V 3.95°L / 49.42; 3.95Koordinatat: 49°25′V 3°57′L / 49.42°V 3.95°L / 49.42; 3.95
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.83 km2
Popullsia 216 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02211
Faqja Zyrtare http://www.cc-champagnepicarde.fr/page_dynamique.asp?num_chapitre=337&num_page=495


Condé-sur-Suippe është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Condé-sur-Suippe ka një popullsi prej 216 banorë dhe sipërfaqe 5.83 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Condé-sur-Suippe – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale