Condren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Condren
Komunë
noform
Pamje nga Condren
Stema_figura
Vendndodhja
Condren is located in Franca
Condren
Condren
49°37′53″V 3°16′51″L / 49.631388888889°V 3.2808333333333°L / 49.631388888889; 3.2808333333333Koordinatat: 49°37′53″V 3°16′51″L / 49.631388888889°V 3.2808333333333°L / 49.631388888889; 3.2808333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.58 km2
Popullsia 707 banorë
Dendësia 127 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02700
INSEE 02212


Condren është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Condren ka një popullsi prej 707 banorë dhe sipërfaqe 5.58 km², me një dendësi prej 127 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Condren – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale