Connigis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Connigis
Komunë
noform
Pamje nga Connigis
Vendndodhja
Connigis is located in Franca
Connigis
Connigis
49°01′53″V 3°31′51″L / 49.031388888889°V 3.5308333333333°L / 49.031388888889; 3.5308333333333Koordinatat: 49°01′53″V 3°31′51″L / 49.031388888889°V 3.5308333333333°L / 49.031388888889; 3.5308333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.46 km2
Popullsia 317 banorë
Dendësia 58 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02330
INSEE 02213


Connigis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Connigis ka një popullsi prej 317 banorë dhe sipërfaqe 5.46 km², me një dendësi prej 58 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Connigis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale