Contescourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Contescourt
Komunë
noform
Pamje nga Contescourt
Vendndodhja
Contescourt is located in Franca
Contescourt
Contescourt
49°47′33″V 3°13′51″L / 49.7925°V 3.2308333333333°L / 49.7925; 3.2308333333333Koordinatat: 49°47′33″V 3°13′51″L / 49.7925°V 3.2308333333333°L / 49.7925; 3.2308333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.42 km2
Popullsia 64 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02680
INSEE 02214


Contescourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Contescourt ka një popullsi prej 64 banorë dhe sipërfaqe 3.42 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Contescourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale