Jump to content

Corbeny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Corbeny
VendiFranca
RajoniHauts-de-France
DepartamentiAisne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttp://www.corbeny.fr

Corbeny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Corbeny ka një popullsi prej 750 banorë dhe sipërfaqe 15.23 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Corbeny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale