Corcy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Corcy
Komunë
noform
Pamje nga Corcy
Vendndodhja
Corcy is located in Franca
Corcy
Corcy
49°15′14″V 3°12′42″L / 49.253888888889°V 3.2116666666667°L / 49.253888888889; 3.2116666666667Koordinatat: 49°15′14″V 3°12′42″L / 49.253888888889°V 3.2116666666667°L / 49.253888888889; 3.2116666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.25 km2
Popullsia 318 banorë
Dendësia 44 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02216


Corcy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Corcy ka një popullsi prej 318 banorë dhe sipërfaqe 7.25 km², me një dendësi prej 44 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Corcy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale