Coucy-lès-Eppes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coucy-lès-Eppes
Komunë
noform
Pamje nga Coucy-lès-Eppes
Stema_figura
Vendndodhja
Coucy-lès-Eppes is located in Franca
Coucy-lès-Eppes
Coucy-lès-Eppes
49°33′09″V 3°46′12″L / 49.5525°V 3.77°L / 49.5525; 3.77Koordinatat: 49°33′09″V 3°46′12″L / 49.5525°V 3.77°L / 49.5525; 3.77
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.03 km2
Popullsia 608 banorë
Dendësia 101 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02840
INSEE 02218


Coucy-lès-Eppes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Coucy-lès-Eppes ka një popullsi prej 608 banorë dhe sipërfaqe 6.03 km², me një dendësi prej 101 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coucy-lès-Eppes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale