Coucy-la-Ville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coucy-la-Ville
Komunë
noform
Pamje nga Coucy-la-Ville
Stema_figura
Vendndodhja
Coucy-la-Ville is located in Franca
Coucy-la-Ville
Coucy-la-Ville
49°32′00″V 3°19′46″L / 49.533333333333°V 3.3294444444444°L / 49.533333333333; 3.3294444444444Koordinatat: 49°32′00″V 3°19′46″L / 49.533333333333°V 3.3294444444444°L / 49.533333333333; 3.3294444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.11 km2
Popullsia 211 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02380
INSEE 02219


Coucy-la-Ville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Coucy-la-Ville ka një popullsi prej 211 banorë dhe sipërfaqe 6.11 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coucy-la-Ville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale