Coucy-le-Château-Auffrique

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coucy-le-Château-Auffrique
Komunë
noform
Pamje nga Coucy-le-Château-Auffrique
Stema_figura
Vendndodhja
Coucy-le-Château-Auffrique is located in Franca
Coucy-le-Château-Auffrique
Coucy-le-Château-Auffrique
49°31′13″V 3°19′21″L / 49.5202777778°V 3.3225°L / 49.5202777778; 3.3225Koordinatat: 49°31′13″V 3°19′21″L / 49.5202777778°V 3.3225°L / 49.5202777778; 3.3225
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.46 km2
Lartësia 112 m (m.n.d.)
Popullsia 1052 banorë
Dendësia 92 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02380
INSEE 02217
Faqja Zyrtare http://www.coucy.com/


Coucy-le-Château-Auffrique është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Coucy-le-Château-Auffrique ka një popullsi prej 1052 banorë dhe sipërfaqe 11.46 km², me një dendësi prej 92 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coucy-le-Château-Auffrique – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale