Coulonges-Cohan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coulonges-Cohan
Komunë
noform
Pamje nga Coulonges-Cohan
Stema_figura
Vendndodhja
Coulonges-Cohan is located in Franca
Coulonges-Cohan
Coulonges-Cohan
49°12′04″V 3°38′11″L / 49.201111111111°V 3.6363888888889°L / 49.201111111111; 3.6363888888889Koordinatat: 49°12′04″V 3°38′11″L / 49.201111111111°V 3.6363888888889°L / 49.201111111111; 3.6363888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.75 km2
Popullsia 429 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02220


Coulonges-Cohan është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Coulonges-Cohan ka një popullsi prej 429 banorë dhe sipërfaqe 28.75 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coulonges-Cohan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale