Coupru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coupru
Komunë
Vendndodhja
Coupru is located in Franca
Coupru
Coupru
49°01′51″V 3°16′20″L / 49.030833333333°V 3.2722222222222°L / 49.030833333333; 3.2722222222222Koordinatat: 49°01′51″V 3°16′20″L / 49.030833333333°V 3.2722222222222°L / 49.030833333333; 3.2722222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.82 km2
Popullsia 183 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02310
INSEE 02221


Coupru është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Coupru ka një popullsi prej 183 banorë dhe sipërfaqe 7.82 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coupru – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale