Courbes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Courbes
Komunë
noform
Pamje nga Courbes
Vendndodhja
Courbes is located in Franca
Courbes
Courbes
49°41′04″V 3°27′04″L / 49.684444444444°V 3.4511111111111°L / 49.684444444444; 3.4511111111111Koordinatat: 49°41′04″V 3°27′04″L / 49.684444444444°V 3.4511111111111°L / 49.684444444444; 3.4511111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.16 km2
Popullsia 32 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02800
INSEE 02222


Courbes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Courbes ka një popullsi prej 32 banorë dhe sipërfaqe 3.16 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Courbes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale