Courboin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Courboin
Komunë
noform
Pamje nga Courboin
Vendndodhja
Courboin is located in Franca
Courboin
Courboin
48°59′38″V 3°30′17″L / 48.993888888889°V 3.5047222222222°L / 48.993888888889; 3.5047222222222Koordinatat: 48°59′38″V 3°30′17″L / 48.993888888889°V 3.5047222222222°L / 48.993888888889; 3.5047222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.07 km2
Popullsia 302 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02330
INSEE 02223


Courboin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Courboin ka një popullsi prej 302 banorë dhe sipërfaqe 14.07 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Courboin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale