Courmelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Courmelles
Komunë
noform
Pamje nga Courmelles
Stema_figura
Vendndodhja
Courmelles is located in Franca
Courmelles
Courmelles
49°20′41″V 3°18′45″L / 49.344722222222°V 3.3125°L / 49.344722222222; 3.3125Koordinatat: 49°20′41″V 3°18′45″L / 49.344722222222°V 3.3125°L / 49.344722222222; 3.3125
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.76 km2
Popullsia 1781 banorë
Dendësia 263 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02226


Courmelles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Courmelles ka një popullsi prej 1781 banorë dhe sipërfaqe 6.76 km², me një dendësi prej 263 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Courmelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale