Courtemont-Varennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Courtemont-Varennes
Komunë
noform
Pamje nga Courtemont-Varennes
Vendndodhja
Courtemont-Varennes is located in Franca
Courtemont-Varennes
Courtemont-Varennes
49°04′26″V 3°32′30″L / 49.073888888889°V 3.5416666666667°L / 49.073888888889; 3.5416666666667Koordinatat: 49°04′26″V 3°32′30″L / 49.073888888889°V 3.5416666666667°L / 49.073888888889; 3.5416666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.98 km2
Popullsia 289 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02850
INSEE 02228


Courtemont-Varennes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Courtemont-Varennes ka një popullsi prej 289 banorë dhe sipërfaqe 5.98 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Courtemont-Varennes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale