Couvrelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Couvrelles
Qytet
Vendndodhja
Couvrelles is located in Franca
Couvrelles
Couvrelles
49°20′18″V 3°29′16″L / 49.338333333333°V 3.4877777777778°L / 49.338333333333; 3.4877777777778Koordinatat: 49°20′18″V 3°29′16″L / 49.338333333333°V 3.4877777777778°L / 49.338333333333; 3.4877777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.5 km2
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02230


Couvrelles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Couvrelles ka një popullsi prej 192 banorë dhe sipërfaqe 7.5 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Couvrelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale