Couvron-et-Aumencourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Couvron-et-Aumencourt
Komunë
noform
Pamje nga Couvron-et-Aumencourt
Vendndodhja
Couvron-et-Aumencourt is located in Franca
Couvron-et-Aumencourt
Couvron-et-Aumencourt
49°38′35″V 3°31′01″L / 49.643055555556°V 3.5169444444444°L / 49.643055555556; 3.5169444444444Koordinatat: 49°38′35″V 3°31′01″L / 49.643055555556°V 3.5169444444444°L / 49.643055555556; 3.5169444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.33 km2
Popullsia 904 banorë
Dendësia 68 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02231


Couvron-et-Aumencourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Couvron-et-Aumencourt ka një popullsi prej 904 banorë dhe sipërfaqe 13.33 km², me një dendësi prej 68 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Couvron-et-Aumencourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale