Coyolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coyolles
Komunë
noform
Pamje nga Coyolles
Vendndodhja
Coyolles is located in Franca
Coyolles
Coyolles
49°14′03″V 3°02′37″L / 49.234166666667°V 3.0436111111111°L / 49.234166666667; 3.0436111111111Koordinatat: 49°14′03″V 3°02′37″L / 49.234166666667°V 3.0436111111111°L / 49.234166666667; 3.0436111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.55 km2
Popullsia 376 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02232
Faqja Zyrtare http://www.coyolles.com


Coyolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Coyolles ka një popullsi prej 376 banorë dhe sipërfaqe 24.55 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coyolles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale