Crécy-au-Mont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crécy-au-Mont
Komunë
noform
Pamje nga Crécy-au-Mont
Vendndodhja
Crécy-au-Mont is located in Franca
Crécy-au-Mont
Crécy-au-Mont
49°29′17″V 3°19′29″L / 49.488055555556°V 3.3247222222222°L / 49.488055555556; 3.3247222222222Koordinatat: 49°29′17″V 3°19′29″L / 49.488055555556°V 3.3247222222222°L / 49.488055555556; 3.3247222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.83 km2
Popullsia 321 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02380
INSEE 02236


Crécy-au-Mont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Crécy-au-Mont ka një popullsi prej 321 banorë dhe sipërfaqe 11.83 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Crécy-au-Mont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale