Crépy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crépy
Komunë
noform
Pamje nga Crépy
Stema_figura
Vendndodhja
Crépy is located in Franca
Crépy
Crépy
49°36′15″V 3°30′50″L / 49.604166666667°V 3.5138888888889°L / 49.604166666667; 3.5138888888889Koordinatat: 49°36′15″V 3°30′50″L / 49.604166666667°V 3.5138888888889°L / 49.604166666667; 3.5138888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.7 km2
Lartësia 79 m (m.n.d.)
Popullsia 1951 banorë
Dendësia 70 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02870
INSEE 02238


Crépy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Crépy ka një popullsi prej 1951 banorë dhe sipërfaqe 27.7 km², me një dendësi prej 70 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Crépy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale