Crézancy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crézancy
Komunë
noform
Pamje nga Crézancy
Vendndodhja
Crézancy is located in Franca
Crézancy
Crézancy
49°02′53″V 3°30′39″L / 49.048055555556°V 3.5108333333333°L / 49.048055555556; 3.5108333333333Koordinatat: 49°02′53″V 3°30′39″L / 49.048055555556°V 3.5108333333333°L / 49.048055555556; 3.5108333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.06 km2
Popullsia 1181 banorë
Dendësia 167 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02650
INSEE 02239


Crézancy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Crézancy ka një popullsi prej 1181 banorë dhe sipërfaqe 7.06 km², me një dendësi prej 167 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Crézancy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale